Ahoj, jak moc jste vyplašení z možnosti nákazy koronavirem? Já jsem ani nebyla, říkala jsem si, že je to obyčejná chřipka, ale po zavření škol už jsem trochu vyděšená. Ať žije desinfekce. Jak řešíte co s dětmi?

petra My byli v klidu do té doby, než uzavřel školy.. Tréninky sportovní gymnastiky nechali, ale není to také rizikové? Ano, jde o výkonností sport, ale zdraví má přednost ne?

specl Je to dlouhé, nevidím východisko, nic není jistého, jsem zralý na Neurol...

Dobrý den - ženy, jak často chodíte na sono prsou či mamograf? Já chodím každý rok, jistota je jistota. Ale stejně mi pokaždé do zprávy napíšou - kontrola za 2 roky. Tak nějak jsem klidnější když jdu každý rok.

houska Dobrý den, taky bych byla klidnější. Na gyndu se chodí taky každý rok. Kamarádka byla na biopsii a nakonec to dopadlo dobře, pro jistotu chodí také každý rok a sama si sono platí.

PHam11 Od kolika let se doporučuje chodit na mammograf? Od 40 nebo od 45?

jesterka Ahoj hradí to pojišťovny od 45, ale některé to hradí jako prevenci už dříve. Ale na prevenci není nikdy pozdě

babmi Já byla teď v 38 a do zprávy mi napsali za 2 roky na mamograf.... Musím zjistit, jestli to OZP proplácí již od 40.

milka Dôležitá je prevencia a kontrola, u nás na Slovensku sú ale strašne dlhé čakacie doby. Ak nemáte problémy, tak termín na sono dostanete najskôr za 9 mesiacov.

Ahoj, už je to tu zase. Od konce srpna mi začaly strašně padat vlasy... chuchvalce nachazim na zemi, na noční košili, na polštáři i na mikině. Je to podzimní "výměna" vlasů? Nebo co bych mohla zlepšit? Zinek, selen?

PHam11 Zkusila bych přírodní šampon, přidat více vitamíny do stravy, ev. zinek+selen z lékárny.

jesterka Ahoj, myslím si, že to je tím podzimem. Držím palce, ať to přejde.

specl Zkusil bych zařadit víc vitamínu, odpočinku, spánku a procházek.

milka Vypadávanie vlasov ovplyvňuje aj stres ...

Ahoj, tak už je to u nas zase - vši. Loni jsme dali tisíce za přípravky z lékárny a bylo to houby platné. Teď zkouším prvne olej+alpa+tea tree a vycesat Nit free terminatorem. Myslíte, ze je to dostatečně?

babmi

jesterka Ahoj, držím palce, ať jsou rychle pryč. Pamatuju si, jak jsem přijela jako malá z tábora a vši přeskočily ze mě i na bratrance se sestřenicí .

petra Slyšela jsem, že jsou mrchy odolný a jen tak nic na nezabírá. Kamarádka lékarnice doporučuje přípravek pro psy - prý zabírá zaručeně.

PHam11 Tak co vši? My je zatím ještě nikdy neměli, ale zrovna donesl syn ze školy papírek, ze se ve třídě objevili vši, tak čekáme a prohlížíme...

babmi Tak kombinace oleje, alpy a tee tree nezabrala, tak jsme to po 4 dnech radši prohnali "chemií" a už v poho.

Kolik hodin denne tráví Vaše děti na mobilech/tabletech? https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/elektronika-ovlivnuje-u-deti-zdravi-i-psychiku.A190115_094041_zdravi_pet

Aneta Ahoj, naštěstí jsou ještě hodně malí, takže jim maximálně pustím písničky...ale bojím se jak to jednou bude vypadat...snažím se je honit ven a vymýšlím různé aktivity...docela rádi taky čtou...

Pavel303 U nás omezeno na půl hodiny denně.... (syn je na prvním stupni).

Ahoj všem, tchán trpěl úzkostmi, občas panická ataka, nemohl cestovat, nemohl zůstávat sám doma. Jeho dcera začala mít po 30. též psychické problémy a je na antidepresivech. Jsou psychické choroby dědičné?

Kostka Ahoj, já doufám, že ne. Ale při prvním náznaku problému bych to radši řešila hned s odborníkem.

jesterka Ahoj, já si myslím, že asi větší riziko bude už jen tím, že člověk přebírá vzory chování od lidí, se kterými žije. Naštěstí už dnes není žádná ostuda, když člověk bere léky na nervy.

papes Podle mě se prášky na nervy nebo na spaní berou někdy zbytečně. Třeba šéfová, když má přijet vedení, tak pravidelně pojídá Neurol....

Karsv Vzory chování podle lidí, s kterými člověk žije - to je přesné.... někdy tedy bohužel

Ahoj, zubarka mi vcera rikala, ze mam zanet dasne u ctyrky vlevo dole? Nevite, co na to pomaha?

Jaron Nezkousel jste nekdo cisteni zubu kokosovym olejem?

Pavel303 o fuj, pry se ma prevalovat v ustech 20 minut. To bych teda nevydrzel. A po tomto cisteni si mam jeste vycistit zuby kartackem. Tak to tedy zkouset nebudu .

Pavel303 o fuj, pry se ma prevalovat v ustech 20 minut. To bych teda nevydrzel. A po tomto cisteni si mam jeste vycistit zuby kartackem. Tak to tedy zkouset nebudu .

loudice Já si kokosovým olejem čistím zuby už 4 měsíce a pomohlo to na krvácení dásní, doporučuju vyzkoušet.

babmi Kokosový olej jsem zkoušela, díky, dá se to vydržet a zlepšení se dostavilo.

Chystáme se změnit pediatra, nejsme s ním spokojeni. Nevíte jestli musíme pro výpis z péče nebo kartu k současnému pediatrovi nebo si dokumentaci vyžádá nová pediatrička? Děkuji.

PHam11 Měnili jsme pediatra před půl rokem. Po telefonu jsme se domluvili s novým pediatrem, přišli k němu na první prohlídku a on sám si vyžádal příslušnou dokumentaci.

Jarmi Jojo, dobrý pediatr, to je výhra

heroutjan u nás to stejný, předali si to navzájem a bylo to.

babmi Díky za info, bylo to přesně tak. Nejdřív jsme zašli k nové pediatričce, ta nás zaregistrovala a kartu si u bývalého pediatra vyžádala sama bez naší iniciativy.