Ahoj, kamarádce je 45 a říká, že začíná mít návaly. Nemůže to být spíš cukrovka? Měla totiž těhotenskou a cca před 2 roky měla zvýšený cukr, ale od té doby nebyla na odběrech. Chtěla bych jí postrašit, kdyby to mohlo být ze zvýšeného cukru... Nějak jí nemůžeme donutit, aby zašla k lékaři.

Ahoj, taťkovi zjistila praktická lékařka cukrovku na preventivní prohlídce. Je mu téměř 60. Prý je novinka, že se rovnou nasadí léky a nezkouší se jen dieta. Je to opravdu nový trend v medicíně?

Ahoj, v rodině máme poměrně dost diabetes 2. typu - tchán, tchýně i švagrová (vlastně všichni, až na mého manžela), z mojí strany obě prababičky. Mají moje děti zvýšenou šanci na diabetes nebo je to hodně i životním stylu?

Ahoj, pokud máte v rodině cukrovku a nechce se Vám čekat na změření hladiny cukru u vašeho praktika, můžete vyzkoušet měření v lékárnách. Právě jsem to vyzkoušela a výsledek byl v pořádku. https://www.cukrovka.cz/benu-meri-glykemii

Ahoj diabetici, věděli jste, že očkování proti chřipce máte zdarma? Musím to hned přeposlat sousedce, která má cukrovku. https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Diabetici-a-nebezpecna-chripka-Az-trojnasobne-vyssi-riziko-umrti-566961

Ahoj, snažím se omezit sladké. Čím sladíte nápoje? Kávu hořkou vypiju, ale s čajem a šťávou mám problém.

Ahoj, dnes je v Praze zajímavá akce ke dni diabetu https://dendiabetu.cz. Zúčastníte se?

Ahoj, jaké máte léky na snížení cholesterolu? Četla jsem ve zdravotnických novinách, že diabetici by optimálně měli kromě statinů být léčeni i ezetimibem. Prý ezetimib mají předepsána jen 2% diabetiků, ale optimálně by se měl přidat aspoň pětině diabetiků.

Ahoj, sestřenici zjistili v 36 letech cukrovku II. typu. Babička měla tuto nemoc také. Je to dědičné?

Ahoj, docela me uklidnil clanek http://www.zivotacukrovka.cz/novinka/363/kontrola-rizikovych-faktoru-muze-odvratit-rizika-diabetu-2-typu/. Jsem rád, že moje snaha o vyvazenou zivotospravu a pohyb neni na nic .

O skupině
Diabetes mellitus je metabolické onemocnění, které vzniká v důsledku absolutního nebo relativního nedostatku inzulinu. Projevem tohoto nedostatku je zvýšená hladina krevního cukru vedoucí k dalším metabolickým změnám a orgánovým komplikacím. Rozlišujeme diabetes mellitus 1.typu, který je vždy závislý na léčbě inzulinem a diabetes mellitus 2.typu. Léčbě diabetu mellitu je třeba věnovat náležitou pozornost, protože neléčený či nedostatečně léčený diabetes mellitus může vést k závažných komplikacím, a to akutním (kóma) či chronickým (oční, neurologické a ledvinné postižení; v důsledku akcelerované aterosklerózy - ischemická choroba srdeční, cévní mozková příhoda, ischemická choroba dolních končetin, špatně se hojící defekty na dolních končetinách). Kromě léčby inzulínem a perorálními antidiabetiky je stěžejní dodržování diabetické diety.
Členů (10)