Je možné si s nějakým psychologem popovídat online? Mám pocit, že už přestávám psychicky zvládat...

babmi Mám pozitivní zkušenost s https://mojra.cz

Ahoj, bojíte se cestovat letadlem? Já kvůli koronaviru docela jo. Plánujeme teď Thajsko, ale bojíme se.

Jarmi Tak jestli Thajsko zatím jen plánujete a nemáte letenky, tak bych ho radši odložila.

specl Zatím jsme to raději odložili. Já se celkově bojím cestovat tak daleko, nikdy jsem nebyla mimo Evropu. A taky jsem trošku hypochondr...

PHam11 Do Thajska bych neletěla... Nelze teď stornovat letenky bez poplatku? Nebo to lze jen do Číny?

Ahoj, mám pocit, že syn chytne všechny rýmy a kašle, co kolem něj i na kilometr přeletí. Nějaké rady na povzbuzení imunity? Jediné co děláme je to, že když je někdo v rodině nemocný, tak nosí roušku, aby neroznášel kapénkovou infekci.

petra A kolik je synovi? Musí se asi promořit. Nepřeháníte to s tou rouškou?

PHam11 A co na to pediatr? Mohl by Vás poslat na alerkologii k ověření imunitní odezvy syna.

zvypeta Ahoj, čím bude starší, tím to bude lepší. Aspoň z mojí zkušenosti. I když kamarádky dcera je nachlazená neustále a to není alergik a už je jí 17 roků. Ale to je výjimka.

Jarmi zvypeta to jsou vyhlídky - když jestě i v 17 letech

Ahoj, čeká nás klasika -návštěvy babiček atd.... Jak se vyhnout přejídání? Nebo máte někdo tip na nějaké zdravé cukroví? Snažím se jíst hodně zeleniny, procházky, ale nějaké ty sladké hříchy tam jsou

petra Kuličky z fazolí adzuky!

PHam11 Péct s rozumem - nahradit bílou mouku špaldovou nebo mandlovou... Bílý cukr medem a nejíst to na tuny.

Jarmi Hlavně se z toho nezbláznit, nic nepřehánět. Dejte tělu to, co si žádá

Užíváte Oscilo? Já občas ano a dneska na mne vykoukl tento článek: https://www.idnes.cz/technet/veda/oscillo-oscillococcinum-homeopatie-homeopatika-redeni-vyroba-omyly.A191030_132345_veda_pka

zvypeta Zajímavé, ale stejně si občas homeopatika dám, protože u mě placebo efekt funguje .

babmi U nás v homeopatikách jede celé ségry rodina... Můj manžel těm "naředěným husím játrům" nevěří....

Jarmi Já věřím spíš přírodním produktům z bylinek... čaje, přírodní sirupy atd.

Dobrý den, nemáte prosím někdo zkušenost s bílými "flíčky" pod nehty? Když jsem byla malá, tak se říkalo, že je to nedostatek vápníku. Teď se mi to zase objevilo.

petra Bílé skvrny (leukochynia) se na nehtech objevují nejčastěji v důsledku nesprávné životosprávy, nedostatečného zásobení organismu zinkem, vápníkem a vitaminy skupiny B, někdy mohou skvrny naopak signalizovat nadměrný příjem selenu.

PHam11 Babička nám také říkala, že je to nedostatek vápníku, ale nevím, co je na tom pravdy....

Dobrý den, přemýšlím o laserové operaci očí. Jsem krátkozraká a mám 4 dioptrie. Jste někdo po opearci?

hvezda Dobrý den, babička byla na operaci šedého zákalu. Proběhlo to v pořádku. Šla na operaci pozdě, prý je dobré zákrok neodkládat.

lipan Ahoj, kamarád byl na zákroku cca před 15 lety a krátkozrakost se mu trošku vrátila. Já se operace bojím, i když už dnes existují supermoderní techniky.

poubik7 Jsem taky krátkozraká a očařka mi doporučila operaci nepodstoupit, že se pak ve stáří hůře řeší šedý zákal. Nevím přesně z jakého důvodu.

papes Děda je po operaci a říká, že dobře udělal. Oko mu umrtvili kapkami, dostal do rukou plyšáka, aby se nehýbal. Oko dali do nějakého “svěráku”, aby nemrkal. Po operaci si kapal nějaké kapky a šel na kontrolu na oční kliniku.

specl U kolegyně se operace nepovedla, jedno oko jí dokonce nenávratně poškodili, ale zase znám spoustu lidí, kterým operace pomohla.