Ahoj, mám vyšší tlak. Lékařka navrhuje za 14 dní kontrolní měření. Méně solím a omezila jsem kávu. Máte nějaké další nápady, jak tlak snížit? Léky brát nechci, ale když to nepůjde přírodně, samozřejmě je brát budu.

Blíží se světový den hypertenze - 17. 5.
Nechte si změřit krevní tlak. Každým rokem stoupá počet úmrtí na nemoci, které zapříčinil vysoký krevní tlak.
http://www.khslbc.cz/wp-content/uploads/Svetovy_den_hypertenze.pdf

Nemáte prosím někdo nějakou hezkou mobilní appku na zapisování krevního tlaku?

Pokud se do diskusních skupin mohu přihlásit kdykoliv, tak to soukromí moc smyslu nemá

A ještě bych doporučil nesolit, nebo alespoň sůl omezit

Pánové Karsv A Pavel303, nechci do vaši diskuze moc kecat, aleVasocarddin je silný lék a může mít i vedlejší účinky. Ale jak Karsv ( asi Karle) píšeš, jedině s doktorem. Pozor na deprese

Pavle, co vy můžete mluvit o věku, jste mladík. Co se týče Vašeho dotazu, mám obdobné hodnoty ( trochu vyšší - řadu let) a myslím, že mne to nijak neomezuje. Akorát nepijí 4 kávy najednou.. Ale nejsem lékař.

Zdravím, nemám žádné zdravotní problémy krom opotřebení věkem, ale mnohdy (pravidelně se měřím) mám mírně zvýšené hodnozy, tak 140/95. Je potřeba s tím už něco dělat?

O skupině
Hypertenze znamená vysoký krevní tlak, tj. tlak vyšší než 140/90 mmHg. Léčbě hypertenze je třeba věnovat náležitou pozornost, protože neléčená hypertenze může být příčinou řady závažných život ohrožujících komplikací - např. srdečního selhání, akutního infarktu myokardu, cévní mozkové příhody.
Členů (10)