Ahoj, docela mě děsí, že spousta nemocnic odkládá plánované operace, čekám půl roku na endoprotézu kolene, mám jít za 3 týdny. Rodiče se bojí i k dialektologovi a kardiologovi.

babmi Bohužel, nedá se nic dělat, operace, které nejsou nezbytně nutné musí počkat. Ale rodiče k specialistům pošli, kontroly se nesmí zanedbávat.

jozin Pavle jak to s Vámi vypadá, endoprotéza proběhla nebo odloženo?

Dobrý den,
jsem zarytý kuřák už 20 let, ale ze zdravotních důvodů bych s tím rád přestal. Máte zkušenosti jak na to nebo kam se obrátit o pomoc? Prý na to přispívají i některé zdravotní pojišťovny.

zvypeta Dobrý den, určitě přispívají. Určitě VZP, ČPZP, OZP. Možná i další pojišťovny. Podívejte se na web svojí pojišťovny a určitě to tam najdete.

PHam11 Pavle jak se daří, už na tom pracujete?

Ahoj, dnes jsem se chystal na přeočkování proti klíšťovce, ale včera mě začalo lehce škrábat v krku. Můžu jít na očkování nebo mám raději počkat?

babmi Počkala bych, až budeš zdravotně úplně v pořádku.

Ahoj, nedoporučili byste nějaký "zdravý" antiperspirant pro puberťáky - 11 let? Přece jen na sport by se pro syna nějaká ta vůně hodila. Hlavně bez hliníku...

zvypeta Ahoj, v DM drogerii mají Alverde men deodorant. Puberťákovi by mohl deodorant stačit . Ptala jsem se obvodní lékařky a hliník by podle posledních studií vadit neměl.

Pavel303 zvypeto a myslíš, že je lepší tuhý nebo kuličkový?

zvypeta Noo, já osobně mám s kuličkovým problém, teď se mi 3 bezhliníkové od jedné značky zasekly a samozřejmě jsem si neschovala účtenku . Takže doporučuju tuhý.

babmi A co spreje?

Ahoj,

synovi jsem objevil malou bradavici na noze. Asi z plavání. Máte typ na nějaký osvědčený prostředek? Přírodní vlaštovičník teď v zimě nenajdeme

woody Dá se koupit vlaštovičníková mast (i v eshopech). Osobně ale doporučuju v lékárně koupit minisadu na vypálení dusíkem - to máme vyzkoušené.

Aneta Ahoj, manžel s tím měl velký problém a v lékárně mu pohradili kolodium forte a opravdu to pomohlo...

Aneta tady ještě odkaz... https://www.benu.cz/phyteneo-kolodium-forte-10-ml

Dobrý den,

čeká nás se synem devítiletá prohlídka. Na co se máme připravit? Budou mu brát i krev?

PHam11 Klasika - vyšetření moči, oči, uši, změřit, zvážit, rozhovor o nemocnosti od polední preventivní prohlídky, vizuální prohlídka.

Pavel303 Tak to by bylo fajn kdyby nebyla ta krev, syn z toho má panickou hrůzu

Zlomil jsem si ruku. Jak zjistím, že nemám “řídké” kosti.?

Dosk33 Zajdi si na vyšetření, tzv. denzitometrii.

PHam11 Je potřeba nějaká žádanka?

Hribek Není třeba, OZP momentálně nabízí bezplatný preventivní program STOP osteoporóze

Pavel303 Tak jsem se díval a preventivní program STOP osteoporóze je od 50 let, tak si měsíc počkám, a pak si tam určitě zajdu, díky.

V diskuzní skupině o cukrovce jsem viděl odkaz na nějakou novou službu OZP. https://www.diabetty.cz/
Má někdo zkušenosti?

PHam11 zkus appku Kalorické tabulky... určitě je supr pro získání základní představy o energetické bilanci - včetně zaznamenávání fyzických aktivit atd.

heroutjan je zdarma či je placená?

JiiFF jo aplikaci na kalorie .... to má Garmin také :-)

babmi Zdarma

Srovnání zdravotních pojišťoven
Nemáte nějaký odkaz nebo , přímosrovnání čekých zdravotních pojišťoven celkově, co je výhodné a co ne?

heroutjan nestihl. trochu jsem tápal na stránkách OZP. sice je tam formulář, ale nikde jsem nenašel kam poslat elektronickou poštou ten formulář. takže smůla.

PHam11 Tak můj manžel se stihl přehlásit, vybral si OZP, jen vyplnil on-line formulář a zmáčkl tlačítko odeslat https://www.ozp.cz/portal/prihlaska_poj/index.php?hlavni/index

Jarmi Měl být už přihlášen dávno, ,,, jako my tady

jperglova tak co heroutjan, stihl jsi to? :-)

heroutjan jasně že ne :-)

Zubaři - včera (19.9.17) by na CT24 diskuzní pořad s R.Šmuclerem o kvalitě stomatologické péče . Zajímavé, ... máme nejvíce zubařů na osobu. Okrajově rozebírali i téma ústní hygieny, že díky zvýšené péči se prudce snížila kazovost mladší populace (západní evropa). Věřím, ale asi jsem děti vychoval špatně. Ale jinak, jaké máte názory na a zkušenosti s elektricýmé kartáčkem?

PHam11 co na to kolegové?

heroutjan hůř snáší česnek na snídani. po pravdě řečeno jindy používat mezizubní kartáček, tak to bych nedával. představa při hlídání dětí na pískovišti je celkem směšná .-)

Jarmi ATk to byl česnek, aha

babmi Něco obdobného jsem viděla nedávno v Máte slovo s Michaelou Jílkovo http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/218411030520009/

heroutjan tak na tu bych rád mluvil s plnou pusou česneku :-)