Které homeopatikum pomůže při bolesti hlavy od krční páteře?

Poslední týden nemohu spát a bolí mě hlava. Poradíte nějaký osvědčený přírodní prostředek?

Přelom března a dubna optimální čas získat šťávu z břízy. stačí navrtat, zasunout trubičku a bříza pouští mízu. Vlastně to obdobné je i u cukrového javoru, ale tam je to myslím celoroční získávání šťávy.

abychom trochu oživili tuto skupinu, tak co názory na očkování?:-)

Využijte toho, že ještě kvetou pampelišky, a zkuste si udělat pampeliškový sirup, který léčí nejrůznější neduhy. Nám už se chladí.

http://slunecnyzivot.cz/2016/04/recept-na-domaci-nevareny-pampeliskovy-sirup-leceni-pampeliskou/

Dobrý den,
nemáte prosím někdo zkušenost s nějakou přírodní mastí na ekzém u dětí (na loktech)?

Extrakt z grepových jader
Aneb další přírodní zázrak s účinky antivirovými, antimikrobiálními a protiplísňovými, který by v domácí či cestovní lékárničce mohl pro své široké uplatnění při různých příležitostech zaujmout čestné místo. Nechci přepisovat k čemu všemu jej lze účinně využít, na to stačí aktivovat google. Na zevní užití je vhodný olej z grepových semínek, k vnitřnímu pak tinktury - extrakt ředěný v lihu nebo glycerinu - který se užívá nakapáním do tekutiny. Ani jedno ani druhé není na domácí výrobu, obojí nabízejí různí výrobci, nebudu dělat reklamu žádnému z nich, že se produkty mohou lišit obsahem aktivních látek je více než pravděpodobné...

Zdroj obrázku - mystify.cz

Lichořeřišnice větší
Lichořeřišnice často používaná jako ozdoba balkónů i zahrad je léčivou bylinou s antibiotickými účinky. Působí zejména v urogenitální oblasti jako účinný podpůrný prostředek při akutních i chronických bakteriálních zánětech močových cest či ledvin. Včasným podáním a užitím lichořeřišnice můžeme infekční nákazu zlikvidovat nebo už v samém jejím počátku omezit. Je vhodná i v těhotenství či pro kojící ženy, je možné ji kombinovat i se syntetickým antibiotiky, umocní jejich účinek a na rozdíl od nich neničí přirozenou mikroflóru zažívacího traktu a jiných sliznic. Užívané části lichořeřišnice jsou semena (po dozrání, září, říjen), květy a listy (po celou dobu vegetace). Květy a listy je možné použít v čerstvém stavu a v rozumném množství (do 30 g) např. přidáním do salátu /mají ostrou kořenitou chuť/ nebo po usušení ve formě nálevu či v lihovodném roztoku. Plody či poupata lze naložit do octa jako „kapary“. Účinek přichází již do dvou hodin, vrcholu dosahuje po hodinách, ale po 16 hodinách odeznívá. Je proto vhodné denní dávku byliny rozdělit nejméně na dvakrát.

Osobní zkušenost – čaj není příliš lahodný, ale jako podpůrný prostředek se osvědčil.

Zdroj textu - posbíráno z různých článků o léčivých rostlinách
Zdroj fotografie - wiki.rvp.cz

Protichřipkový salát aneb podpora pro imunitní systém:
500 g kysaného zelí
2 mrkve
1 větší jablko
1 cibule
1 lžíce strouhaného křenu
1 zakysaná smetana
Nakrájet, nastrouhat.... a dobře promíchat.

Zdroj: Miroslav Sajdl

O skupině
Alternativní medicína je termín, kterým klasická medicína založená na důkazech vymezuje léčebné postupy stojící mimo její rámec. Do alternativní medicíny jsou zařazovány metody a postupy, jejichž účinnost nebyla úspěšně otestována vědeckými metodami. Nemusí to znamenat, že metoda je neúčinná, jen to, že není ověřena metodami současné vědy. (Zdroj - wikiskripta)
Členů (10)