Ahoj, jak dlouho nechat děti po nemoci bez sportování? Syn - 3 dny horečky + bolest v krku + chrapot - ležel pět dní - fakt ležel, byl úplně KO. Kdy povolit sport? TV ve škole, lyžování a tréninky?

petra A co doporučuje dr.?

zvypeta Ahoj, začala bych postupně pomalu zvyšovat fyzickou aktivitu. Já vždycky jako dítě nechápala, proč nesmím týden cvičit, když už jsem zdravá .

Jarmi Zkusili jsme cca po týdnu a bylo to ok.

Dobrý den,

na preventivní prohlídce mi byl zjištěn vyšší "zlý" cholesterol. Prý je limit 3 a já mám 3,7. Doktorka doporučila omezit živočisné tuky - sádlo, máslo, smetanu, šlehačku, plnotučné sýry. Nemáte někdo nějaké nápady, jak ten "zlý" cholesterol snížit?

zvypeta Dobrý den, moje praktička radí používat jenom kuřecí maso. Ale myslím si, že vepřová nebo hovězí kýta bude mít živočišného tuku také málo. Každopádně to moc nedodržuji...

Jarmi A co mléko, to také vadí?

Kostka Dobrý den, mléko by mne také zajímalo. Když mi zjistili zvýšený cholesterol, tak jsem mléko omezila. Začaly mne bolet klouby, tak jsem usoudila, že jsem to s omezením přehnala. Piju ale jen polotučné.

Dobrý den, máte někdo zkušenost s užíváním Kaloby?

zvypeta Dobrý den, doporučili nám to na ORL. Častěji používáme Sinupret, který je (myslím) od stejné firmy.

Jarmi Sinupret používáme taky a s dobrým výsledkem. Syn tabletky, dcerka nezvládne polykat Sinupret tablety, takže holt sirup

Nevíte, prosím, jak naučit dítě (10 let) polykat léky? Dcera nespolkne ani B-komplex. Zkoušeli jsme antiperle, hodně zapíjet, zakloněný krk, všechno možné, ale nedaří se. Dcera ne a ne nic spolknout. Musíme všechno mačkat a dávat do medu. Bohužel u některých léků je to nežádoucí nebo nemožné je rozmačkat.

petra Take by mě to zajímalo, u nás ale neumí léky polykat babička )))

babmi Trénovat, trénovat a trénovat! Trénink dělá mistra

ginko Kamarádka na synovi klečela a tekuté léky do něj lila násilím. U pilulek to ale nepůjde .

Ahoj všem, prosím o radu. Synovi našli ve výtěru campylobacter - prý ze špatně zpracovaného drůbežího masa (to spíše nebude náš případ) nebo od zvířat. U nás na vesnici je to asi celkem možné, děti jsou se zvířaty v kontaktu neustále. Syn už má 5. den horečku, dr. radí vyhladovět, ale zatím se to nelepší. Jak dlouho to potrvá? Setkal jste se někdo s campylobacterem? Děkuji předem za odpovědi.

Kostka Na "normální" průjem u nás pomáhá nejíst cukr a tučné. Držím palce, ať to brzy přejde.

PHam11 Enterol a dieta, nic jiného nepomůže, máme poměrně četstvou zkušenost

Jarmi
Změněn profilový obrázek.

Pavel303 Letos roste krásně všechno.. jen je to nějaké zrychlené

Slyšel jsem o aplikaci Atlas doktorů, máte někdo prosím nějaké zkušenosti?

PHam11 Já jsem v něm hledala lékaře dle hodnocení. Když jsme sháněli novou dětskou zubařku. A hodnocení mi dost pomohla, nemůžeme si teď zubařku vynachválit.

Pavel303 Mám ji v mobilu a také už jsem tam párkrát hledal doporučení na lékaře. U nás na pokliklice jsou 4 kožní a zvolil jsem si kam jít podle hodnocení právě v Atlasu.

Ahoj, nevíte jak to je s tetanovkami, hrabu se tak nějak v ne zcela desinfikovném prostředí a ruce mám samou oděrku. JAk dlouho vydrží tetanová injekce - 10-20 let?

Jarmi Ahoj, po pravdě, nakonec jsem se na očkování "jaksi" vybodl. Jak vdím Tvůj odkaz, no budu muset....

jperglova mvitakarta má někde evidovanou položku očkování proti tetanu?

babmi jperglova - v Zdravotním profilu je sekce Očkování a tam si to lze zaznamenovat

jperglova ok, dik. zkusím nainstalovat a uvidíme.

Ahoj a kdy se aktualizuje stránka? Pozval jsem přátele, ale dokud jsem znovu neodkliknul VITACLUB, jejich příspěvky jsem neviděl,... A teď už vidíím

Ahoj, po přihlášení na první stránce nevidím své jméno

Karsv Pokud jarmile ťukneš na ikonku vlevo nahoře, tak se vlevo v okně vidíš. Nemusí Tvé jméno stzrašit na každé stránce. Pokud jsi v prgramu - tak jsi přihlášen. LEda že bys chtěl chatovat sám se sebou