Za jak dlouho se dozvíte výsledky PCR testu?

mirkou U nás ve městě jsou 2 odběrová místa. Na jednom se výsledek dozvím nejpozději o půlnoci, někdy už odpoledne. Druhé místo je nejisté - sice provádí odběry v neděli, ale výsledek přijde skoro až za 48 hodin. Laboratoře by měly do 48 hodin výsledek sdělit.

bla345 a můžete prozradit název té rychlejší laboratoře?

mirkou Prevedig

bla345 super, dík, tu mám zrovna blízko a má ještě volné termíny

renda U náš bohužel i přes 50 hodin a museli jde volat do laborky...

Dobrý den, je možné, že antigenní test nefunguje? Mám test negativní, ale mám příznaky (bolest hlavy a teplota) a byla jsem v kontaktu se sestrou.

Jaron Dobrý den, včera na Radiožurnálu byla reportáž. Antigen odhaluje omikron hůř než odhaloval Deltu. Raději dojít na PCR.

Jaron Prý jsou lepší testy z krku nebo ze slin.

bla345 Děkuji za zprávu, jdu se objednat na PCR

Hribek U nás v práci jsme měli AG testy, které byli u některých lidí opakovaně pozitivní, i když PCR měli negativní. Testy jsme reklamovali a reklamaci výrobce uznal. Ale ten čas, co zaměstnanci strávili ve frontě na test, ten firmě nikdo nezaplatí.....

renda Uršitě by to chtělo PCR...

Ahoj, od rána mne pobolívá břicho vpravo dole. Mám zácpu a zvýšenou teplotu. Nemůže se jednat o zánět slepého střeva?

mirkou Ahoj, v dětství jsem byla několikrát na rozehnání zánětu v nemocnici. Podle příznaků to může být ono. Pokud se to bude zhoršovat, raději bych zajela na chirurgii. Já jsem nakonec byla na operaci, ale přijela jsem na poslední chvíli, zdálo se mi, že to není tak strašné. Zánět byl už prý veliký. Naštěstí jsem neměla problém s plodností ani se srůsty. Byla jsem cca 3 týdny ve Františkových Lázních, ale nevím, jestli se tam jezdí doteď.

kralicek Ahoj, před měsícem byl švagr v nemocnici, kde mu kapačkou rozháněli slepák. Říkali, že není jisté, jestli se k nim nevrátí . Já byla v nemocnici několikrát, ale taky je to uz 30 let, slepák stále drží .

Dobrý den, jaké máte zkušenosti s odstraněním krčních mandlí? Poslední roky mám tak 6x ročně angínu a na ORL doporučili mandle vyndat? Bojím se operace.

mirkou Ahoj, sestřenice byla loni a angíny jí zmizely. Měla od té doby párkrát normální rýmičku, je ráda že do toho šla. Po operaci musela jíst kašovitou stravu a nebylo jí moc dobře.

Lenija Ahoj, na ORL mi také doporučili mandle odoperovat. Už to 2 roky odkládám. Bojím se, protože kamarád měl po téhle operaci fakt velké problémy s krvácením. Navíc jsem slyšela, že pak má člověk bacily rovnou na plicích místo v krku… Poslední dobou už angíny nemám tak často, tak ještě tak rok počkám a rozhodnu se.

Stego Dobrý den, toho krvácení se také bojím. Manžel má jít na operaci za měsíc a moc mi nepřidávají zprávy v Blesku o tom, jak nějaký chlapeček skončil po krvácení v kómatu.... Ono komplikace asi hrozí u každé operace...

Ahoj, rok beru antidepresiva. Doktor mi poradil pomalu snizovat davku. Ted po prvnim snizeni mam pocit, ze se neprijemne pocity vraci. Mate nekdo zkusenost?

Stego Ahoj, snizovala jsem postupne davku, v jedne fazi to vypadalo na navrat depresi. Zkusila jsem to prekonat sportem a navstevou kina a preslo to. Pak jsem zjistila, ze to byl jenom premenstruacni syndrom, protoze se to kazdy mesic opakovalo. Nemuzes mit stejny problem?

regugu Ahoj, ja jsem zkousela s AD prestat uz 3x. Doktorka mi rika, ze uz to radeji nemam zkouset, ze nekdo bere leky na tlak a nekdo AD, ze to je v dnesni dobe normalni….

PHam11 Nepomohly by nějaké bylinky?

Dobrý den, jsem kardiak. Jak v horkém počasí udržovat doma snesitelnou teplotu?

Pavel303 Mně vyhovuje větrat v noci, přes den zavřít okna a spustit žaluzie. Teplota je hned snesitelnější.

babmi Strašně záleží kde člověk bydlí - jestli baráček nebo panelák... My máme ve starém kamenném baráčku přijatelně pořád.

Karsv My pořídili klimatizaci aspoň do jednoho pokoje... vychladime ho na přijatelnou teplotu, v které se dá existovat...

PHam11 O klimatizaci taky uvažujeme, jen bydlíme v paneláku a musíme se zeptat na družstvu, jestli je třeba speciální povolení.

Jarmi U nás pomohly venkovní žaluzie, byt se již tolik nevyhřívá....

Dobrý den,
posledního půl roku mám problémy s únikem moči. Existuje jiné řešení než ochranné vložky?

Jaron Dobrý den, měla jsem stejný problém, nepomohlo cvičení ani léky. Po operaci (TVT pásky) je po problému .

Karsv Určitě bych zkusil to cvičení (pod odborným dohledem)...