Dobrý den, babička (86 let) je 2 měsíce po mrtvici. Pomalu se zlepšuje. Ale problém je, že se jí změnila povaha. Je nepříjemná, občas jí ujede sprosté slovo. Vůbec jí nepoznáváme. Máte někdo podobnou zkušenost?

jana77 Dobrý den, naštěstí to není zkušenost z naší rodiny. Kamarádky babička se taky takhle změnila. Naštěstí jsme natrefili na zkušenou zdravotní sestru, která doporučila konzultovat to s psycholožkou. Prý se to často stává u lidí, kteří byli aktivní a jsou upoutaní na lůžko. Tělo je zvyklé na pohyb a chybí mu. Dostala antidepresiva a pomohlo to.

loudice To jsem neslyšela, nenapadlo by mne, že se to může stát. Myslela jsem si, že staří lidé jsou holt někdy nepříjemní a jejich “špatné” vlastnosti se ve stáří více projevují. Budu na to myslet, až budu sama stará a řeknu dětem, ať mě při prvním projevu změny chování zavezou k psychologovi, než aby se se mnou zbytečně trápily .

Ahoj, včera jsem uklouzla na schodech a narazila si kostrč. Příšerně to bolí ještě dnes. Nevíte, za jak dlouho to přejde?

jana77 Ahoj, když jsem si narazila kostrč ve svých 20 letech, obvykle to do týdne přešlo. Po čtyřicítce se zranění hojí hůře. V létě jsem taky spadla na kostrč a bolelo to 2 měsíce dost. A to jsem se v zimě chtěla naučit jezdit na snowboardu.

kralicek No to se mám na co těšit. Taky jsem četla, že je to běžné zranění u snowboarďáků . Snad jsem si to nemohla zlomit. Kdyby to do týdne nepřešlo, raději si zajdu na chirurgii.

Ahoj, uvažuju, že si pořídím barefootové boty. Co vy na to?

houska Chodím ráda na boso v létě, ale do města si zásadně beru boty s pevným opatkem, barefootové by mi na tvrdém asfaltu a dlažbě byly nepříjemné.

Karsv A co Five fingers foot? Nejake zkusenosti? Po barefootu už také nějaký ten čas pokukuji.

babmi Five fingersky jsou prý úžasné na běhání. Ale ta cena je taky úžasná ))

petra Kamarád barefootové boty šije, tak přemýšlím, že si je nechám ušít.

Pavel303 Kde barefootové boty kupujete?