Ahoj, manželovi zjistili v 51 letech cukrovku 2. Typu. Informací na internetu je mnoho, nevím, jak zvládneme dietu. Jak jste začínali se změnou stravy z typicky české kuchyně na “cukrovkářskou”?

Ahoj diabetici, co večeříte? V nemocnici dávali vždy diabetikům 2. večeři? Platí to pořád?

Ahoj, dceři zjistili těhotenskou cukrovku. U prvního dítěte vše proběhlo v pořádku. Co nás čeká?

Ahoj, mám cukrovku už několik roků. Bojím se neuropatie. Jak se staráte o nohy?

Ahoj, jsem už 2 měsíce potvrzený diabetik (2. typu). Mám chuť na alkohol, ale nevím jestli vůbec můžu a případně v jakém množství….

Ahoj, jak je to prosím s OGTT testem? Kamarádce odebírali krev na lačno a pak až po 2 hodinách - z prstu a mohla mezi tím na nákupy a mně nabírali krev ze žíly, na lačno, po 1 hodině, po 2 hodinách a musela jsem sedět v čekárně (nesměla jsem chodit)...

Ahoj, prosím o zkušenosti- cukrovka 1. typu vers. těhotenství. Sestra mioznámila příjemnou novinu, ale vzhledem k její nemoci mám trochu obyvy. Díky.

Mezinárodní den diabetiků se blíží: http://svatky.centrum.cz/svatky/vyznamne-dny/svetovy-den-diabetiku-200/

synchronizace mVitakarty s glukometry - to je ale spíše na OZP. je nějak v plánu propojit mVitakartu s glukometrem. když si eviduji plno záznamů o sobě, tak by zrovna toto bylo dobrý evidovat.

O skupině
Diabetes mellitus je metabolické onemocnění, které vzniká v důsledku absolutního nebo relativního nedostatku inzulinu. Projevem tohoto nedostatku je zvýšená hladina krevního cukru vedoucí k dalším metabolickým změnám a orgánovým komplikacím. Rozlišujeme diabetes mellitus 1.typu, který je vždy závislý na léčbě inzulinem a diabetes mellitus 2.typu. Léčbě diabetu mellitu je třeba věnovat náležitou pozornost, protože neléčený či nedostatečně léčený diabetes mellitus může vést k závažných komplikacím, a to akutním (kóma) či chronickým (oční, neurologické a ledvinné postižení; v důsledku akcelerované aterosklerózy - ischemická choroba srdeční, cévní mozková příhoda, ischemická choroba dolních končetin, špatně se hojící defekty na dolních končetinách). Kromě léčby inzulínem a perorálními antidiabetiky je stěžejní dodržování diabetické diety.
Členů (10)