co Vy a stévie? brácha ji moc nemusí, protože prostě není to klasický cukr. takže ačkoliv by neměl, tak tajně "mlsá". existuje více druhů, či jaké s tím máte zkušenosti?

Prosím, o nějaké doporučení vhodné stravy na kombinaci Cukrovky s lékem Warfarin. Jednotlivě jdou doporučení proti sobě.

Zbyl nám doma funkční glukometr, nehodí se někomu? Nebo ho vrátit do lékárny?

cukrovka a masáže. Jak je to vlastně s masážemi, je možnost absolvovat masáž i když má člověk cukrovku?

Sháním informace o lázních... babičce navrhuje diabetolog lázně na cukrovku. Máte prosím zkušenosti kam jet? Diabetolog navrhuje Karlovy Vary.

Dobrý den, v těhotenství jsem měla těhotenskou cukrovku, ale po porodu se vše vrátilo do normálu. Praktická lékařka mi každý rok sleduje hladinu cukru v krvi, a zatím je to v pořádku, ale stejně se bojím, že se u mě cukrvka dříve nebo později vyvine... Nějaká doporučení, jak se tomu vyhnout?

jak často by měla obvoďačka dělat testy na cukrovku? a je to její povinností, nebo je to na vyžádání?

Jaké máte prosím zkušenosti se stévií - sušenou nebo "tekutou"? Dá se použít při pečení?

Zdravím všechny - jen malý průzkum? Máte ve svém okolí někoho s DM I. typu?

O skupině
Diabetes mellitus je metabolické onemocnění, které vzniká v důsledku absolutního nebo relativního nedostatku inzulinu. Projevem tohoto nedostatku je zvýšená hladina krevního cukru vedoucí k dalším metabolickým změnám a orgánovým komplikacím. Rozlišujeme diabetes mellitus 1.typu, který je vždy závislý na léčbě inzulinem a diabetes mellitus 2.typu. Léčbě diabetu mellitu je třeba věnovat náležitou pozornost, protože neléčený či nedostatečně léčený diabetes mellitus může vést k závažných komplikacím, a to akutním (kóma) či chronickým (oční, neurologické a ledvinné postižení; v důsledku akcelerované aterosklerózy - ischemická choroba srdeční, cévní mozková příhoda, ischemická choroba dolních končetin, špatně se hojící defekty na dolních končetinách). Kromě léčby inzulínem a perorálními antidiabetiky je stěžejní dodržování diabetické diety.
Členů (10)